טיפים לבחירת תפריט לאירוע חגיגי

ע"י 21/11/2018בלוג

הבית לאירועים קטנים ואקסקלוסיביים "בית מארח" אירח וקיים עד כה אין ספור אירועים קטנים, איכותיים, מכל הסוגים. אירועים עסקיים, אירועים משפחתיים, חתונות, בת מצוות, ימי הולדת מיוחדים ועוד ועוד. ללא ספק, מרכיב מרכזי בכל אחד מהאירועים הללו היה ועודנו התפריט. סוג המנות, איכות והקפדה על הפרטים הקטנים, החל במנה עיקרית וכלה בתוספת, סלט ירוק או סלט טונה מביאים לשדרוג משמעותי. על סמך ניסיון זה, קבלו מגוון טיפים לבחירת תפריט לאירוע חגיגי.

הלימה בין התפריט לקונספט

מאוד מקובל כיום לערוך אירועים חגיגיים בהתאם לקונספט מרכזי. כך למשל אם הקונספט הינו בריאות ואיכות חיים, מגוון סלטים טובים כדוגמאת סלט טונה, סלט פטריות, סלט עדשים, יהווה בחירה נהדרת. אם הקונספט של האירוע החגיגי יהיה למשל "חתונה לבנה" עיצוב המנות והתפריט יהיה מוקפד, טיפ טופ, טעמים מוקפדים ונראות מפוארת במיוחד. ניתן לבחור תפריטים גם לסגנונות אחרים, עם בשר, ללא בשר, מאכלי עדות ועמים וכן הלאה.
תפריט שכולל הפתעות מקוריות

גם באירוע חגיגי, לא חייבים שכל מנה ומנה תהיה הכי מיוחדת בעולם. זה בסדר גמור אם חלק מהמנות תהיינה טעימות להפליא גם בלי לנסות להציג שיק עילאי. יחד עם זאת, חשוב וכדאי שלפחות חלק מתוך המגוון יכלול הפתעות מקוריות. המקוריות מאוד תלויה בכם. יכולה להיות בטעם, בעיצוב, בסגנון, בתיבול. למשל, אם אתם אוהבים להיות מקוריים מבחינה עיצובית, ניתן להגדיר שאפילו המנות הראשונות תהיינה מעוצבות בצורה חדשה.

גיוון, זה חשוב

אירוע חגיגי לרוב מושך כל מיני סוגי אנשים. צעירים לצד מבוגרים. קרובי משפחה לצד חברים. חובבי מאכלי גבינות לצד חובבי סינטה או דגים ובשרים צלויים. מכאן, נובעת העובדה שלעולם לא יהיה תפריט שמתאים באופן שווה לכל אחד ואחד מהמוזמנים. אז מה בכל זאת אפשר לעשות: כדאי ללכת על בחירות שמתאימות לכל המוזמנים, בזכות הגיוון.
אם לדוגמא התפריט הינו בשרי במובהק, אז כמובן לא ישולבו בו מאכלי חלב כאשר ישנה הקפדה על כשרות. יחד עם זאת, בתפריט זה חשוב לשלב מנות טעימות ומשביעות גם ללא חומרי גלם על טהרת הבשר. ואם משקיעים במיני לחמניות, פוקצ'ות, פיצות (כלומר מגוון בצקים נהדרים), כדאי לשלב בתפריט גם אפשרויות נוספות, אווריריות וללא קמח או גלוטן.
הגיוון מעשיר, מלהיב, צבעוני וגם מעניק לכל אחד את הרושם שחשבו עליו והתחשבו בו. סלט טונה מצד אחד, בשרים איכותיים מצד שני, קישים מרהיבים מצד שלישי, ירקות קלויים ומגוון מטבלים מצד רביעי, זוהי רק דוגמא אחת, לגיוון נעים, טעים ואיכותי.

חוויית אירוח טעימה

גם חוויית האירוח המושקעת משפיעה בסופו של דבר על האירוע החגיגי. חוויה שכזאת יכולה להתבסס על עיצוב שולחנות והוספת פרחים רעננים או נרות. מלצרים חייכניים, מקצועיים ויעילים, או הגשה אישית מושקעת, מעניקים לכל אחד תחושה שהוא רצוי והמנות מגיעות בכיף, בנועם ובהנאה. מומלץ להשקיע מחשבה גם בסדר הגשת המנות וסוגי היין ויתר המשקאות שמאזנים את הטעמים שבחרתם.
נעים לעין, טעים ללב
באירועים חגיגיים, שימו דגש גם על עיצוב המנות וההקפדה על הכלל: כולנו נהנים מאוכל שנראה טעים. תפריט המורכב מחומרי גלם טריים וטובים מהווה בחירה חשובה מאין כמוה. כשההגשה, הצילחות והסידור נראים מפתחים, ההנאה רבה. שימו לב לכך שכל התפריט ייראה נפלא, בכלי ההגשה, על גבי מגשים וכמובן על צלחות האורחים. סידור מעורר תיאבון, עם שילובי צבעים וניחוחות מעוררי שאר רוח. נעים לעין, טעים ללב – כמה פשוט ככה נכון.

יצירת קשר
שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם